PE LD desky - vysokotlaký polyetylén

Vysokotlaký nízkohustotní rozvětvený polyetylen je termoplastická hmota voskovitého charakteru, molekulární strukturou podobná parafínu. Je taky nazýván Bralen.

Desky z polyetylenu při normální teplotě, i při velmi nízkých teplotách vykazují dobré vlastnosti, zejména vysokou rázovou houževnatost. Odolávají vodě, vodním roztokům a všem neoxidujícím kyselinám, louhům, solím a jejím roztokům. PE neodolává koncentrované kyselině sírové, dusičné, chromosírové, fosforečné a volným halogenům. 70% kyselina sírová nezpůsobuje při 20°C žádné viditelné změny. Při normální teplotě je polyetylen ve všech obvyklých rozpouštědlech nerozpustný. PE desky vystavené povětrnostním vlivům poměrně rychle křehnou a tvrdnou, zhoršují se tím jejich mechanické vlastnosti.

Polyetylén rovněž stárne působením světla. Desky je možno používat v rozmezí teplot -40°C až +50°C.

Velmi dobře se obrábí ostrými nástroji. Je však nutné se vyvarovat místního přehřátí hmoty. Spojovat PE lepením je obtížné. Spojuje se svařováním, a to buď sálavým teplem nebo elektrickým impulsem, nebo pomocí vyhřívaných čelistí. Tento způsob je běžný při výrobě obalových sáčků. Desky z lineárního polyetylenu se svařují pomocí svařovacího drátu a svářecí pistole.

PE LD se vyrábí v rolích o šíři 1000mm a délce návinu až do 50m nebo v deskách o rozměru 1500x1000mm.

Desky jsou používány k technickým účelům, např. na výrobu těsnění, automobilových těsnění, jako izolace podzemních i nadzemních částí staveb proti tlakové vodě a prosakujíci povrchové vodě.

Image


Máte zájem o nabízený sortiment či naše služby?

voláníPišteKONTAKTNÍ INFORMACE

ELIMA - Svetlana Benedíková
Nedakonice 527
687 38
Česká republika
IČ:
DIČ