Světlíkový stavebnicový systém

Nabízíme světlíky vysoké kvality v obdélníkovém nebo čtvercovém provedení, které slouží na překrytí otvorů střech a obvodových stěn. Jedná  se o technicky dokonalé výrobky, které odpovídají požadavkům moderní architektury a nacházejí uplatnění všude tam, kde je požadovaná vysoká kvalita a záruka dokonalé funkčnosti.

Všeobecná charakteristika výrobku

Světlíky  jsou vyráběné zásadně z bez údržbových materiálů – polymetylmetakrylátových desek“AKRYLON XT“, které se vyznačují vysokou propustností světla a výbornou odolností proti povětrnostním vlivům. Kvalita použitých materiálů a jednoduchá konstrukce zaručují světlíkům dlouhou životnost, jednoduchou montáž a údržbu. Světlíkový systém může být v provedení čirých kopulí, nebo v provedení kopulí opál a čirá kopule. Slepením světlíků se dosahuje výborná tepelná izolace tzv. přerušení tepelného mostu.

Bodové světlíky

Bodové střešní světlíky se vyrábí v provedení pevném neotvíratelné. Montáž se provádí na betonový, nebo dřevěný podstavec. Konstrukce systému se skládá ze světlíků venkovního s okapnicí a vnitřního, spojených do jednoho celku samolepící oboustranně těsnící gumou. Na obvodových rovných těsnících plochách je nutné navrtat otvory pro kotvící skrutky s vlepenou distanční vložkou. Na ukotvení se používají samořezné povrchově upravené skrutky s krytem a těsnící kovová povrchově upravená podložka s gumovým těsněním. Do montážních otvorů vlepená distanční vložka zabraňuje prasknutí světlíku při dotažení skrutek na podstavu.

Použití

Světlíkový systém slouží na prosvětlení prostorů občanské vybavenosti, průmyslových a hospodářských objektů, tělocvičen, bazénů a další použití je možné dle potřeb projektanta.

Vlastnosti stavební realizace

Montáží světlíkového systému dosáhneme flexibilitu tvarů a rozměrů objektů, minimální  zatížení nosní konstrukce, výbornou tepelnou izolaci, vysokou propustnost světla, rychlou a lehkou montáž, dlouhou životnost.

Návod na montáž

Před samotnou montáží je nutné zhotovit montážní podstavu pro osazení světlíkového systému. Podstava může být zhotovená ze dřeva, betonu nebo v kombinaci beton se dřevěným rámem. Podle typu světlíku je potřebné ve střeše vytvořit otvor stejné velikosti, jak je průměr vypouklé části světlíku. Sílu rámu  podstavy doporučujeme 6-7cm a výšku podstavy zohlednit dle zimních klimatických podmínek (např. napadlý sníh na střeše by neměl být vyšší než okapnice světlíkového systému). Podstavu je nutné z venkovní strany oplechovat, nebo izolovat až na montážní plochu světlíkového systému. Montážní plochu převést do roviny s přesností zodpovídající maximálnímu utěsnění těsnící gumou. Po zhotovení a úpravě podstavy osadit světlíkový systém na montážní plochu podstavy a označit díry pro kotvící skrutky. Odložit světlíky a navrtat montážní díry. Do dřeva doporučujeme předvrtat díry o průměru 4mm, (aby nedošlo k prasknutí dřeva při šroubování) a do betonu vrtat díru o průměru 10mm na plastovou příchytku (hmoždinku) do hloubky 55mm. Následně do díry v betonu osadit plastové příchytky, nasadit světlíky na díry a přiloženým spojovacím materiálem, světlíkový systém přišroubovat k rámu podstavy. Při utahování šroubů použít momentový klíč z důvodu zamezení prasknutí, nebo poškození světlíků.

Před montáží světlíkového systému je nutné vyplnění střešní krytiny (IPA, Sklobit) až pod okapnici světlíkového systému.

Záruční doba

Záruční doba světlíků je 10 let.


Máte zájem o nabízený sortiment či naše služby?

volání​​Pište


​​

Kontaktní informace

ELIMA - Svetlana Benedíková
Nedakonice 527
687 38
Česká republika
IČ:
41508629
DIČ
CZ6154296555

Akce a Novinky